julinka1122

Uzivat si

Viacerí z nás žijú svoje sny, či už je to rodina, ktorú si založili, kúpa auta, nejake luxusne kabelky dovolenka okolo sveta či profesia. Sny sú od ľudí pre ľudí. Nikto z nás nedokáže zažiť svoj sen bez druhej osoby. Pozrite sa sami, aj obyčajná kúpa auta je spätá v rukách človeka. Či už je to obchodník, ktorý vám sprostredkuje zážitok z ciest priamo vo výstavnej sále nemenovanej značky alebo robotník, ktorý každý deň s nadšením a hrdosťou za svoje dielo povypína všetky svetlá v továrni a odchádza tam, kde ho čaká tlkot jeho búšiaceho srdca.

Snívať sen to je lietať a nepoznať rýchlosť ani čas. V sne žijete minúty dňami a nerozmýšľate o zmene intenzity, jednoducho nedokážu Vase topanky prestať kráčať v rytme bijúceho srdca, ktoré neznie ako bubón alebo orchester, predstavuje ľahúčke pierko, ktoré nie a nie prestať hladiť vaše srdiečko. Je to také neuveriteľné, že počas dňa sa aspoň 5krát uštipnete, aby ste sami seba presvedčili o tom, či snívate krásnu realitu alebo sen zažívate hlavou ležiacou na schúlenom trojholníčku z podušky.

Sen udáva rytmus všetkých činností v ňom, takže počas neho máte možnosť napríklad spoznať obdivuhodné osobnosti, ktoré vás očaria svojím talentom, charizmou a rozmýšľaním, máte možnosť sedieť v hľadisku divadla, prechádzať sa cudzím mestom, na sebe lacne oblecenie a vychutnávať jeho tajomné zákutia. Vrátiť sa o pár rokov dozadu a stať sa o pár centimetrov menším človiečikom nadšeným z detske hry vankúšovej vojny s obdivuhodnou osobou. Sen nie je miesto, nie je to čas sú to krásne pocity, ktoré dostávame od druhých len čo načrieme do svojho podvedomia. Sny dávajú krídla, no taktiež nás učia stáť pevne nohami na zemi, pretože netrvajú dlho, nie pre to, že by vám nedopriali, práve naopak chcú vám dať cestu, po ktorej vás nevystraší žiadny krik či brešúci pes Baskervillský, zrazu sa stávate silnejšími a vážite si každučký jeden moment vášho života. Či už je to vzlet alebo pád, pri ktorom sa ani raz nedotkneme dna, je to váš život plný niečoho neopísateľného čo ani v pár riadkoch na blogu nedokážete opísať tak detajlne ako ste ho prežili.

A teraz? teraz keď ten sen skončil? Napriek tomu, že skončil určitou minútou neskončil na určitom mieste, a to je to krásne čo nám život ponúka, keď sa šmyknete zo strmej skaly sú tu spomienky, ktoré vám hodia lano a pomôžu vám ďalej liezť.

Napriek melancholickému dňu a trom prestupom dokážete vnímať svet inak. Či už sedíte v starom autobuse, a cítite azda každý náraz kolies po početných jamách máte možnosť vidieť ich, ľudí, ktorí vás obklopujú a vytvárajú krásny deň. Či už je to pani z prvej sedačky hneď za vodičom, ktorá nedokáže spustiť zrak z výhľadu z okna, a tak vás sama presvedčí aby ste sa zadívali na to, čo vás obklopuje priamo s ňou, nádherný párik dvoch starších osôb, ktorí svoje dlane neodlučujú ani v tomto okamihu alebo deduško, ktorý si sne baretku z hlavy, pozdraví a opýta sa či je voľné miesto práve pri vás.

Vraciam sa späť z ciest, vraciam sa pozdraviť mesto a potom poznávať a čakať na škovránka, ktorý mi možno opäť raz venuje pesničku..Je leto, oblecme si plavky a uzivajme zivota, kym sa da :)Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok